Gizlilik Sözleşmesi

Bu sözleşme RETRO BASIM YAYIN Ltd.Şti. ile retroyayin.com web sitesini ziyaret eden misafir, Kayıtlı Üye ve Müşterileri (Bundan böyle kısaca “KULLANICI” olarak anılacaktır) arasında retroyayin.com Web Sitesini kullanarak KULLANICI’NIN vermiş olduğu kişisel bilgilerdeki, siparişlerdeki ve ödemelerdeki GİZLİLİK İLKELERİ VE GÜVENLİK POLİTİKASI koşul ve sınırlarını düzenlemek amacı ile akdedilmiştir.

Sözleşmenin Kapsamı:

 • Bu sözleşme retroyayin.com URL’i ve içerisindeki tüm sayfalarda geçerlidir.
 • Herhangi bir sitede veya sayfada retroyayin.com Logosunun görülmesi bu sözleşmenin geçerli olduğu anlamına gelmez. KULLANICI URL’i kontrol etmek ve gerçekten retroyayin.com’a ait bir sayfa olduğundan emin olmak zorundadır.
 • KULLANICI’ya ait bilgiler (e-posta, fatura, teslimat adresleri vs.) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
 • KULLANICI’nın retroyayin.com Web Sitesinden bir ürün satın alırken kullandığı kredi kartı bilgileri retroyayin.com güvencesindedir, diğer Kayıtlı Üyeler veya üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerini göremezler.
 • KULLANICI’nın retroyayin.com Web Sitesinden satın aldığı ürünlerin hasarsız, eksiksiz, doğru adrese ve zamanında fatura ile birlikte kargo firmasına tesliminden retroyayin.com sorumlu olup, ürünlerini kargo firmasından teslim alırken hasarsız ve eksiksiz olduğunu kontrol etmekle KULLANICI sorumludur.

Saklanan Kişisel Bilgilerin Kapsamı:

 • retroyayin.com Web Sitesini ziyaret için KULLANICI herhangi bir kişisel bilgisini vermek zorunda değildir. Ancak KULLANICI, retroyayin.com hizmetlerinden yararlanmak veya sipariş vermek istiyorsa kayıtlı üye olmak ve bazı kişisel bilgileriyle birlikte kredi kartı bilgilerini vermek zorundadır.
 • KULLANICI’nın retroyayin.com Web Sitesini herhangi bir zamanda ziyaret ettiğinde retroyayin.com web sunucusu, KULLANICI web tarayıcısının bağlanmış olduğu IP adresini isimsiz kullanıcı olarak kaydeder. KULLANICI’nın isteğine bağlı olarak, retroyayin.com Web Sitesi çerez (cookie) bilgisi, retroyayin.com Web Sitesi sayfaları içerisinde yapılan ürün veya ürünlerin aramalarını saklar. Bu bilgiler sayesinde ileriki dönemlerde sitede yer alabilecek reklam bandları ile ilgi duyulan ürünler doğrultusunda kişiselleştirilmede kullanılabilir.
 • retroyayin.com Web Sitesi, KULLANICI’nın kişisel bilgilerini üç temel amaç için saklar; bazı hizmetlerde KULLANICI isteklerini yerine getirebilmek, özel içerik ve reklam bandı sağlamak ile ürün ve hizmetlerden haberdar etmek.

Kişisel Bilgilerin Güvenliği:

 • retroyayin.com, KULLANICI’nın vermiş olduğu tüm kişisel bilgilerini gizli tutar. Ancak, KULLANICI’nın yapmış olduğu alışverişlerinde retroyayin.com ürünü teslim edebilmek için çalışanlarına ve kargo şirketine KULLANICI adı ve adresini bildirmek zorundadır.

Kullanıcı İstekleri/Geri Bildirimleri:

 • retroyayin.com, KULLANICI’nın retroyayin.com Web Sitesi ve ürünleri ile ilgili ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek için saklamaktadır. Bu gibi bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılmaz.

İçerik Kullanımı

 • retroyayin.com Web Sitesinde yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerikler ya da görünüm tasarımı, başka sitelerde yayınlanamaz, retroyayin.com’un izni olmadan internet sitelerine link verilemez.

Bu sözleşme retroyayin.com tarafından önceden haber verilmeksizin güncellenebilir. KULLANICI bu sözleşmeyi kendisinin belirleyeceği aralıklarla kontrol etmelidir. KULLANICI, gizlilik ve güvenlikle ilgili soru ve sorunlarını retroyayin.com ile irtibat kurarak güvenlik departmanına iletebilir.

Cart